Ali Akman, Hollanda tarihine geçti!

Beykozlu

New member
Nec Nijmegen’de başarılı bir kiralık devir geçiren Ali Akman, Hollanda basınına konuştu.

19 yaş ve 328 günlükken 6. golüne ulaşan Ali Akman, Hollanda Eredivisie tarihinde 26. hafta sonunda bu sayıya ulaşan en genç oyuncu unvanını elde etti.

“Sezon sonunda Frankfurt’a geri döneceğim.” diyen Ali Akman, “Umarım Frankfurt’ta kalabilirim. Yazın ne olacağını bakılırsaceğim. NEC’e tekrar kiralanmayı konuşmak için çabucak hemen erken. Burada olağanüstü akit geçiriyorum. Memnunum. Mesleğim için fazlaca yanlışsız bir seçim yapmışım. Burada epey fazla deneyim elde ettim.” dedi.

“AVRUPA’DAKİ BİRİNCİ DÖNEMİM VE YALNIZIM”

Ali Akman, “Avrupa’da yalnız başına olmak kolay değil. çabucak hemen 19 yaşımdayım ve bu benim Avrupa’daki birinci dönemim. Taraftarlar, kadro arkadaşlarım ve teknik heyet ile uygun vakit geçiriyorum. NEC Nijmegen’e geldiğim için minnettarım.” tabirlerini kullandı.

“AVRUPA BİLETİ ALMAK İSTİYORUZ”

NEC ile dönemi yeterli bir yerde bitirmek istediğini söyleyen Ali Akman, “Her geçen gün daha âlâ oluyoruz. Önümüzde fazlaca az lig maçı kaldı. Tüm kadro Avrupa bileti için çaba ediyor. Kolay olmayacak lakin sonuna kadar savaşacağız.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

AĞUSTOS AYINDA JOHAN CRUYFF MÜKAFATI ALDI

Ali Akman, Hollanda günlerine mükafatla başlamıştı. Genç oyuncu, performansıyla Ağustos ayında en düzgün genç futbolcuya verilen “Johan Cruyff Yetenek Ödülü” kazanmıştı.