Altınordu Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu: İki formda kadronun çabasında bizim kazanmamız memnunluk verici

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 33. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü ile karşılaşan Altınordu karşılaşmadan 2-3 galip ayrıldı. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Altınordu Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu ise şunları dedi:

“Şimdi doğal ki güzel bir seri yakalamıştık, 6 maçta kaybetmedik. Hem oyun manasında hem kuvvetli rakip olsa da kazandığımız bir istatistik var. Hem saha içerisindeki performans ferdi performans ile birlikte ekip performansını da artırdık. Bilhassa geçiş hamlesi bizim için kıymetliydi. Bunda da artan istatistiklerimizi skora da yansıtmaya başladık. Savunma manasında da uygun işler yapmaya başladık. Doğal Ankaragücü artık bize kaybettiler lakin ben bir daha şampiyon olacaklarını düşünüyorum. Çıkışımızı devam ettirmek manasında Ankaragücü’yle burada seyirciyle birlikte oynamak kolay değil. Zira epey deneyimli tecrübeli bir grup. Aslında bir daha bekleyerek oyunumuzu geçiş atağıyla sonuçlandırdık. 2-0 değerli bir avantajdı lakin o denli bir ekip ki Ankaragücü biroldukça maçı 90’ncı dakikada çevirdi. bir daha kuvvetli duran top kullanan oyuncuları var. Biz de ekip savunmasını bilhassa birinci bölge ve kadro savunmasını son haftalarda başarılı bir biçimde uyguluyoruz. Erdi de bugün oynanmamıştı. Oynayan oyuncularımız hepsi başarılı bir biçimde performans ortaya koydu. Seyircinin baskısı ister istemez Ankaragücü’nü kazanma manasında itiyordu. 10 kişi kalmaları 3-1’i yakalamamız bir itimat sağlasa da zira mühlet 25 dakika olması fazlaca uzun bir süre. 3-1’den daha sonra biz de 10 kişi kaldık. İster istemez biz de geriye yaslandık. İki formda grubun gayretinde bizim kazanmamız memnunluk verici. Serimizi devam ettirmek istiyorum. Oyuncularımı kutluyorum.”

İHA