Altınordu’dan çocuk şenliği

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Lider Özkan, pandeminin tüm dünyayı olduğu üzere kendilerini de yavaşlattığını kaydederek, “Türkiye genelinde 180 tane futbol okulumuz var lakin bunun haricinde 150 civarında ideoloji kardeşliği yapmış olduğumuz yetiştirici odaklı spor kulüpleriyle iş birliği içerisindeyiz. Onlar bizim yol arkadaşımız ve çoğunlukla bir ortaya gelmek istiyoruz. Pandemiden daha sonra maalesef birinci sefer bu biçimde bir tertip yapabildik. Şu anda turnuvamıza katılanların hepsi 11-12 yaşındaki çocuklarımız. Gelecek hafta da öbür küçük yaş kümeleri için bir tertip yapacağız. Türkiye’nin diğer yerlerinde de bu biçimde çocuk şenliklerine gideceğiz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

“ÇOCUKLARIN MUTLULULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çocukların daha memnun olması için çalıştıklarını anlatan Seyit Mehmet Özkan, “Bizim temel emelimiz, çocuklar çocukluklarını yaşasın istiyorum. Antrenörler ile de konuştum. Dedim ki lütfen çocuklara fazla karışmayın, yalnızca ortada sırada olumlu müdahaleler yapın. Spor yapan toplum, memnun toplumdur. Ben bunu epeyce söylüyorum zira hareketsiz bir topluma yanlışsız gidişat var ve bunun kesinlikle önüne geçmemiz lazım. Bunun için de yalnızca futbol demiyorum. Bütün sporlarda hatta ve hatta olimpik sporlarda olmak üzere çocuklarımıza epey oldukca spor yaptırmamız lazım. Bizim Altınordu tertibi olarak aslına bakarsan misyonumuz bu çocuklara spor yaptırmak, sporu sevdirmek. Bu sayede sportmen bireyler olarak topluma katkı sağlamalarını istiyoruz ve içlerinden de seçeceğimiz doğal yeteneklilerine de akademimizde ileri futbol eğitimi vermek istiyoruz. O manada bu aktifliklerin toplumsal kimliği ağır basıyor” diye konuştu.

“SOKAĞA ÇIKIN, DERS ÇALIŞMAYIN”

Çocukların ailelilerine de seslenen Lider Seyit Mehmet Özkan, kelamlarını şu biçimde tamamladı: “Çocuklarımız devamlı ders çalışıyorlar. Sömestr tatilinde çocuklarımız anne babalarını dinlemesinler, çıksınlar sokağa oyun oynasınlar. Çocukluklarını yaşasınlar ancak bilgisayar ve cep telefonundan uzak dursunlar. Çocuk dediğin hareketli, yaramaz olur. Çocuklar, çocukluğunu yaşasın. Veliler, nitekim sakın ha söylüyorum yaramaz çocuk yoktur, hayli hareketli çocuk vardır. Şayet çocuğun gücünü bir yere kanalize ederseniz o çocuk yaramaz olmaz. Ben 15 yıldır bu işin ortasındayım ve biliyorum ki çocuk gücünü bir yere aktardığı anda esasen yoruluyor ve daha sonrasında kendisi aslına bakarsanız dinlenmek istiyor. Bu manada ne olursunuz hareketli topluma hakikat geçiş yapalım. Çocuklarımız kucak kucak spor yapsınlar.”

ALTINORDU’NUN KONUĞU ALMAN KONUKLAR

Altınordu Futbol Kulübü, geçtiğimiz hafta sonunda Gençlik Geliştirme Antrenörü Maximilian Stumpf ve Futbol Eğitimi Müellifi Thomas Kettner’i ağırladı. Altınordu 4 gün boyunca konuğu olan heyet, kulübün tüm tesislerini gezip, Lider Seyit Mehmet Özkan, Altınordu Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) Antrenörleri ve yöneticileri ile bir ortaya gelip fikir alışverişinde bulundu.

STUMPF: “BURADA OLMAKTAN ÖTÜRÜ GURURLUYUM”

Gençlik Geliştirme Antrenörü Maximilian Stumpf, mükemmel bir tesisle karşılaştığını vurgulayarak, “Burada olmaktan gururluyum ve epey memnunum. Geldiğimiz andan itibaren bize fazlaca yakın ve içten davrandınız. Buradaki atmosfer fazlaca mükemmel. Tüm antrenörler birbirleriyle epey âlâ anlaşıyorlar ve içtenler. Geldiğimiz andan itibaren hepsinin futbol konuştuğunu işittim. Burada kendimi de epey rahat hissettim. Altınordu Futbol Kulübü’nde genç futbolcunun gelişimi için tesis, teknoloji, antrenör her şey var” formunda konuştu.

“ALTINORDU’NUN FARKLI İDEOLOJİSİ VAR”

Biroldukça futbol kulübünü yakından takip ettiğini lisana getiren Stumpf, “Bence Altınordu başka kulüplerden çok farklı, kendi ideolojisi var. Buradan biroldukca oyuncunun Harika Lig ’e ve Avrupa’nın değişik gruplarına transfer olduğunu esasen biliyorum. Bundesliga’ya en son aslına bakarsanız Burak İnce’ye gönderdiniz. Bu kadar genç oyuncuyu üst ligler için hazırlamak kolay değil lakin kurulan sistemle bunlar gerçekleştiriliyor. Türkiye’yi de yakından takip ettiğim için biliyorum öbür kulüpler oyuncu gelişmenine fazla vakit ayırmazken Altınordu, oyuncuların gelişmenine daha fazla vakit harcıyor ve onlara büyük yatırımlar yapıyor” dedi.

KATTNER: “ANTRENÖRLER ÇOK RAHAT”

Futbol Eğitimi Muharriri Thomas Kettner de, “Burada epeyce hoş alanlar var. İdmanların kimilerine katılma fırsatım oldu. En değerlisi idman alanlarının yanında tribünler var, oradan da çalışmaları izleyebildimö diye konuştu. Kettner, Altınordu’nun A grubundaki genç oyuncuların fazlalığının kendisini hayli etkilediğini kaydetti. Futbol Eğitimi Muharriri Thomas Ketner, Altınordu Futbol Akademisi’ndeki antrenörler hakkında ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Almanya ile kıyasladığımda buradaki antrenörler daha rahatlar. Ayrıyeten oyunculara karşı davranışları sert değil, oyunculara espriler yapıyorlar. Bence bu epey kıymetli. Almanya’ da bu türlü değil, antrenörler her vakit sert ve kuralcı. kimi vakit biraz da olsa rahat olmak gerekiyor

DHA