Berlin'in en iyi ve en tatlı rapçisi sonunda bir albüm çıkarıyor

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Kreuzberg'li rapçi Pashanim'in yeni bir şarkısı birdenbire ortaya çıktığında, coşku fırtınaları bekleyebilirsiniz ve hem sansasyonel melankolik hem de son derece güçlü olan ve çoğu zaman en azından deniz feneri ritimlerinin eşlik ettiği rap parçalarını hemen dinlemeniz gerekir. Tek seferde 200 defa dinleyin. Bunu nasıl yaptığı ise sadece onun sırrı.

Zaten asıl adı Can David Bayram olan rapçi, dört yıl önce “HausEntrance” ve “Shababs botten” single'larıyla listelere girdiği günden bu yana kendi liginde çalıyor ve kısa süre sonra başyapıtını ortaya koyuyor. “Yayın dalgaları” ile. Başka hiç kimse bunu onun yaptığı gibi yapamaz.

Neden her zaman bu kadar inanılmaz derecede üzgün?

“Berlin Üzerindeki Gökyüzü”, “Yaz Fırtınası” – her şey çok az kitsch ama utanç verici değil, düşünceli ve yine de gerçek. Summertime Sadness'ın süper hitleri, şarkı sözlerinde tekrar tekrar karşımıza çıkan Zinédine Zidane'ın futbol oynaması kadar rahat, zarif ve mükemmel. Ve her zaman ultra romantik. Genç adam bir efsane; en azından yeni muhafazakar-burjuva Kreuzberg 61'i ve onun Mehringdamm'daki arka bahçelerini yeniden serinlettiğinden beri.

Şimdi ise 13 Haziran'da çıkacak ilk albümü “2000”i duyuruyor. “Paşanim'in kendisi, çevresi ve son birkaç yılda yaşanan olaylar hakkında eskisinden çok daha fazlasını ortaya çıkardığı” 14 şarkı yer alacak. Etikette öyle yazıyor. Tabii ki çok heyecanlıyız!

24 yaşındaki sanatçının başka bir akılda kalıcı melodiyi sunduğu ilk single “Akdeniz” önceden mevcut. Onurlu adam yine o belli duyguyla çalıyor: hafif, süper temiz gitar sesleri, yumuşak bir vuruş, gerçekten işe yaradığını düşünmezsiniz ama işe yarıyor. Stickle bir kez daha üretimden sorumlu oldu.

Pashanim, kendisinin ve sevdiği kişinin “Üçler ???” (!!!) sesini duyduklarını ve daha sonra nasıl ehliyetsiz olarak Akdeniz'e doğru yola çıktıklarını anlatıyor. O zaman!

Edebiyatın büyükleri gibi Pashanim de kayıp aşkları, eşsiz anıları, güneş ışığını ve devasa 'sensizliği' anlatıyor. “Bir gecede Berlin-Kreuzberg'den İtalya'ya”, “200'de Brenner Geçidi”, “Sensiz kendimi fakir hissediyorum, şimdi bir çatı katım olsa bile”. Daha sonra onunla birlikte sahilde Gucci şemsiyelerinin altında yatarken, “Cep telefonumdayım, güneş gözlüğü takıyorum ve tedarikçime yazıyorum”.

Berlin'in, ah ne, Almanya'nın en iyi, en tatlı, en lirik rapçisi yine vurdu, “2000” albümü için çok heyecanlıyız.