Berlinli grup Rammstein Fransız ikili Ninja Cyborg'dan mı çaldı?

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Fransız synthwave ikilisi Ninja Cyborg, Rammstein'ı, Rammstein'ın isimsiz 2019 albümündeki “Deutschland” şarkısı için Ninja Cyborg'un 2018 şarkısı “The Sunny Road”u kullanmakla suçluyor. Özellikle Rammstein gitar riffini onlardan devraldı – iddia böyle.

DayFR Euro'nun bir raporuna göre Ninja Cyborg, Paris Temyiz Mahkemesi'ndeki müzik hukuku uzmanı Richard Dubugnon'dan tavsiye talebinde bulundu. Değerlendirmesi: Rammstein'ın Ninja Cyborg'un “The Sunny Road” şarkısındaki “riffi ve diğer melodik unsurları kasıtlı olarak ödünç aldığına hiç şüphe yok”, “çok fazla benzerlik” var ve bu “şüphesiz” intihal.

Ninja Cyborg ayrıca, ilk olarak Ninja Cyborg şarkısı yayınlanmış olmasına rağmen 2020'den bu yana Rammstein hayranları tarafından Berlinli gruptan hırsızlık yapmakla suçlandıklarını da bildirdi. Martin Antiphon ile birlikte Ninja Cyborg ikilisinin yarısı olan Marc Botté, Fransız Le Nouvel Obs gazetesine şunları söyledi: “Rammstein'ı sevmiyorum ve bu grubu dinlemiyorum. Riff benimdir. Onlardan intihal yapmadığımı kesinlikle biliyordum.

Ninja Cyborg, 2021 gibi erken bir tarihte Rammstein'a dava açmak istiyordu

Görünüşe göre Ninja Cyborg 2021'de Paris'te dava açmaya çalışmıştı. Ancak o dönemde dava reddedildi. Şimdi Ninja Cyborg, 2022 yılında mahkeme tarafından atanan söz konusu müzik uzmanı Richard Dubugnon'un uzman görüşü yardımıyla itirazda bulunmak istiyor.

Grup, L'Obs'a şunları söyledi: “Bu parçanın bizimki olarak tanınmasını ve hayatlarımızı sürekli kendimizi haklı çıkaran sanatçılar olarak geçirmekten vazgeçmemizi istiyoruz.” Paris Adalet Divanı Fikri Mülkiyet Dairesi önündeki ilk duruşmanın 10 Eylül 2024'te yapılması planlanıyor. Ninja Cyborg da uzmanın değerlendirmesini orada sunmak istiyor.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.