Beşiktaşlı Demir Ege Tıknaz’a büyük onur

Beykozlu

New member
Beşiktaş ‘ın genç futbolcusu Demir Ege Tıknaz, İngiliz spor sitesi The Athletic tarafınca 2026 yılında yıldızlaşabilecek futbolcular içinde gösterildi.

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

Beşiktaş Futbol Akademisi’nde yetişen genç futbolcumuz Demir Ege Tıknaz, dünyaca ünlü spor medya kuruluşu The Athletic tarafınca 2026 Dünya Kupası’nda yıldızlaşabilecek futbolcular içinde gösterildi.

“Futbol Yolculuğum” isimli proje kapsamında dünyanın farklı noktalarında performansı takip edilerek 2026 Dünya Kupası’nda yıldızlaşabilecek futbolcular içinde gösterilen Demir Ege Tıknaz için “İstanbul doğumlu yetenekli bir orta saha oyuncusu olan Demir Ege, sistemli olarak Beşiktaş’ın 19 yaş altı kadrosunda ve Avrupa’nın en güzel kulüplerine geçiş kapısı olarak görülen UEFA Gençlik Ligi’nde forma giydi. Topa hakimiyeti ve pas yeteneği onu başkalarından ayırıyor” sözleri kullanıldı.

The Athletic’e röportaj veren Demir Ege Tıknaz, geçmişte yaşadığı sakatlıktan bahsederken, “İyileşip alana geri dönmek zordu. Altı yedi ay futbol oynayamadım. Lakin daha sonra düzeyimi ve potansiyelimi sahiden yükseltmeye başladım. Asla pes etmedim ve her zamankinden daha fazla çalıştım, bu durum nitekim gelişmeme yardımcı oldu. Bu sakatlık beni değiştirdi, daha olgun bir futbolcu yaptı” diye konuştu.