Boğaziçi Üniversitesi Spor Mükafatları sahiplerini buldu

Beykozlu

New member
Boğaziçi Üniversitesi Spor Konseyi’nin bu yıl on ikincisini düzenlediği Boğaziçi Üniversitesi Spor Mükafatları sahiplerini buldu.

Üniversitenin güney yerleşkesinde gerçekleştirilen merasimde çeşitli kısımlarında mükafatlar sahiplerine takdim edildi.

En düzgün ekip mükafatını Anadolu Efes alırken, lacivert-beyazlı kadronun oyuncularından Vasilije Micic en güzel basketbol oyuncusu, başantrenörü Ergin Ataman ise en güzel antrenör ödülünün sahibi oldu.

En âlâ çıkış yapan atletin Fenerbahçeli Arda Güler seçildiği merasimde, Trabzonsporlu kaleci Uğurcan Çakır da en âlâ futbol oyuncusu mükafatına layık görüldü.

Ulusal Artistik Jimnastik Erkek Ekibi, Tekerlekli Sandalye 23 Yaş Altı Ulusal Kadrosu’nun yanı sıra, Manş Denizi’ni yüzerek geçen en genç Türk sportmen olan Aysu Türkoğlu, para atıcılık ulusal sportmeni Aysel Özgan, para ulusal okçu Yiğit Caner Aydın, ulusal muaythai atleti Sudenur Basancı’ya ise heyet tarafınca muvaffakiyetlerini tebrik etmek emeliyle verilen Sportsmanship Brotherhood mükafatı verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri’ni kazanan isimler ise şöyleki:

En Güzel Kadro: Anadolu Efes

En Güzel Basketbol Oyuncusu: Vasilije Micic

En Uygun Voleybol Oyuncusu: Zehra Güneş

En Âlâ Futbol Oyuncusu: Uğurcan Çakır

En Âlâ Ferdi Sportmen: Merve Dinçel

En Düzgün Çıkış Yapan Atlet: Arda Güler

En Güzel Çıkış Yapan Grup: Fire Flux E-Sports

En Yeterli Antrenör: Ergin Ataman

En Yeterli Spor Yorumcusu: Emre Özcan

En Düzgün Spor Programı: Oyna Devam

En Düzgün Spor Yöneticisi: Alper Yılmaz

“GENÇLER İÇİN IŞIK OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

En güzel antrenör ödülünün sahibi olan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, muvaffakiyetlerinin gençler için ilham verici olmasını isteyerek, şu sözleri kullandı:

“Boğaziçi Üniversitesi fazlaca değerli bir kurum, gurur kaynağımız. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafınca bu biçimde bir mükafata layık görülmek benim için gurur kaynağı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye’nin geleceği bu çocukların elinde. Bu gençlerin bizim yaptıklarımızı ödüllendirmesi bizim için epeyce kıymetli. Bir Türk antrenör olarak Avrupa’da yaptıklarımızın gençler için ışık olmasını temenni ediyorum.”