Bu zaten 2024'ün ilk Berlin yaz hiti mi?

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Southstar hakkında pek bir şey bilinmiyor. Genç Kreuzberger röportaj vermiyor. Ama elektronik müziği bir sansasyon yaratıyor. Even Down Under: 2023'te Southstar, Avustralyalı dans ikilisi Empire Of The Sun'ın 2008'deki hiti “We Are The People”ın remiksini yarattı. Daha sonra Southstar'ın “Matrix” EP'sinden çıkarıldı, ancak daha sonra Empire Of The Sun ile birlikte resmi single olarak yayınlandı.

Bu vakadaki biraz inişli çıkışlı prosedür, remix konusunda ilk başta Avustralya ile anlaşmaya varılmadığını, ancak Empire çocuklarının hit parçanın Kreuzberg versiyonunu süper havalı bulduklarını gösteriyor. Ancak izleyiciler de öyle: Yalnızca Spotify'da 100 milyondan fazla dinleme.

Southstar'ın o zamanlar Empire Of The Sun'a yönelmiş olması, onun 2010'ların indietronic sesine karşı zaafı olduğunu da gösteriyor. Temelde gençlik yıllarının sesleri. Tame Impala, Editors ve Phoenix gibi gruplar gibi bağımsız bağlamlarda elektroniğin gitarlarla giderek daha fazla birleştiği bir on yıl.

Ancak Southstar'ın sesi hiçbir zaman yeni acı-tatlı single'ı “Set Me Free”deki kadar gitar tınısı yaratmadı. Aslında parça, 2015'teki ilk albümleri “As Fast As We Can” ile pek çok ödül kazanmakla kalmayıp, uluslararası sahnelere de çıkan Alman indie grubu Cosby'nin iki şarkısının birleşiminden oluşuyor. Austin, Teksas'taki ünlü South by Southwest Festivali (SXSW).

Southstar'dan “Set Me Free”: Tam olarak Berlinale partilerinin ihtiyaç duyduğu hit

Aslında gizemli ve suskun ama güçlü sese sahip Southstar, plak şirketi Sony aracılığıyla parça hakkında birkaç düşüncesini bile paylaştı: “'Set Me Free'nin çıkışıyla yeni bir yola girdim,” dedi Southstar. “Bu sefer tamamen farklı bir ses seçtim, bu daha önce yaptığım her şeyden önemli ölçüde farklı.”

Öyle diyebilirsin. Ama daha da önemlisi: “Set Me Free” yılın Berlin'in ilk yaz hiti olacak özelliklere sahip. En azından Indietronic'i seven partiler için. Southstar, 2022'de “Miss You” adlı single'ıyla listelerde yer alabileceğini zaten kanıtladı: single Almanya'da altın kaplama aldı ve hatta Avusturya ve İsviçre'de platin statüsüne ulaştı. Ve İngiltere'de tekli listelerde saygın bir numara olan 23 (özellikle bir Alman sanatçı için).

Belki yeni basılan “Set Me Free” single'ı bir veya iki Berlinale partisinde sizi iyi bir ruh haline sokacaktır. Geleneksel olarak, Berlin'deki film festivalindeki kötü Şubat havası (tıpkı ıssız Potsdamer Platz'ın kendisi gibi) daha çok kırmızı halıdaki yıldızlara ve yıldız adaylarına yönelik bir dayatmadır. Ama elbette harika filmlerin yanı sıra partiler de harika olabilir. Almanca'da “Beni Özgür Bırak”: Özgür bırak beni, özgür bırak. Hayatın karmaşasından arınmak mı? Böylece ister Potsdamer Platz'da, ister Avustralya'da, ister U7'de SüdHaberler'de yaza keyifle girebilirsiniz.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.