Büyükkılıç’tan Cam Seyir Terası’na yakın takip

Adanali

Member
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
16 ilçenin her birinde kırsal mahalleler dâhil dokunmadık alan bırakmamaya, merkezdeki imkânları kırsalda da hayata geçirmeye uğraş gösteren Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, yün halıları, gilaburusu ve tarihi yapıları ile ünlü Bünyan ilçesindeki hizmetlerine, yenilikçi projeleriyle devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda geçtiğimiz aylarda projelendirilerek üretimine başlanan ve tamamlanma kademesine gelen, vatandaşlara Bünyan ilçesini tepeden izleme fırsatı sunacak Kayabaşı Cam Seyir Terası Projesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemeleri esnasında Büyükkılıç’a, Bünyan Belediye Lideri Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, daire liderleri ve müdürler eşlik etti.

Kayabaşı Cam Seyir Terası ve etrafında imalinde tamamlanma basamağına gelinen park, bahçe ve piknik alanı donatılarını inceleyen Lider Büyükkılıç, çalışmalarda gelinen son durum hakkında ilgililerden bilgi aldı.

“BURADAN BÜNYAN’IMIZ FARKLI BİR HOŞ GÖRÜNÜYOR”

Seyir terası üzerinde açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, bu projenin Bünyan’a ayrıcalık katacağına inandığını söz ederek, “Bünyan Kayabaşı bölgesindeyiz. Hakikaten buradan Bünyan’ımız farklı bir hoş görünüyor. Daha doğrusu ova farklı bir hoş gözüküyor. Tamamlanma etabında olan cam terasımız ile bir hem seyir ortamı tıpkı vakitte bir keyif ortamı, yeme içme yerleriyle, dinlenme imkânlarıyla Bünyan’ımıza ayrıcalık katacağına inanıyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayabaşı Cam Seyir Terası’nın iyi uğurlu olması temennisinde bulunarak, “Sayın Valimize dayanaklarından dolayı, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bünyan Belediyesi’ne de ayrıyeten teşekkür ediyoruz. Liderlerimiz burada bir olmazı olur hale getirdiler. Hem görsel açıdan hem Bünyan’ımıza bir keyif ortamı oluşturma açısından hoş bir yapı ortaya çıktı. İyi uğurlu olsun diyorum” biçiminde konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A LİDER ALTUN’DAN TEŞEKKÜR

Bünyan Belediye Lideri Özkan Altun da projede sona geldiklerini belirterek, “Bir defa daha Büyükşehir Belediye Liderimize ve Sayın Valimize epey teşekkür ediyorum. Sona geldik, Kayabaşı Cam Seyir Terası Kayseri’ye farklı bir hava katacak. Bünyan’ımızı da güzelleştirecek. Yerli turist açısından yahut yabancı turist açısından hayli değerli bir nokta olacak. Ben inanıyorum, beşerler gelip burada keyiflice çaylarını, kahvelerini yudumlayacaklar. Yudumlarken de ilçeyi, hoş Bünyan’ımızı, yeşil Bünyan’ımızı seyredecekler. Memduh Liderime ayrıyeten teşekkür ediyorum. Çok sağ olsun” tabirlerini kullandı.