Enis Destan’dan Altınordu’ya manalı veda

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Altınordu’nun daima birinci kulübü olarak kalacağını vurgulayan genç golcü, “Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, bizlere fazlaca paha veriyor. Bize epeyce büyük yatırımlar yaptı. Metin Oktay Yerleşkesi’nde yapmış olduğu yatırımlar Türk futbolunda bir ihtilal. Bizlere bu imkanları sağlayan, bizleri yetiştiren liderimize epeyce teşekkür ediyorum” diye konuştu. Enis, genç atletlere, “Çok çalışsınlar, kendilerini geliştirsinler. Fizikî gelişimlerinin yanı sıra mental olarak da kuvvetli yetişsinler. Kendilerine yatırım yapsınlar. Altınordu Futbol Kulübü aslına bakarsan bunu ziyadesiyle karşılıyor” bildirisi verdi.

“HEDEFİM AVRUPA VE A ULUSAL TAKIM”

Ümit Ulusal Grup ‘da da vazife alan Enis Destan, Trabzonspor ve bundan daha sonraki maksatları için de “Önümde şu anda Trabzonspor var. Trabzonspor fazlaca büyük bir kulüp, Trabzonspor’a gideceğim için epeyce heyecanlıyım, bu fazlaca gurur verici bir durum. Öncelikle Trabzonspor’da büyük işler yapmak istiyorum. Oraya büyük katkılar verdikten daha sonra tabi ki amacım Avrupa lakin en değerlisi A Ulusal Kadro’da oynamak istiyorum. Bunları başarmak için elimden gelenin en uygununu yapacağım” biçiminde konuştu.

Enis, Altınordu’dan A Ulusal Kadro takımına bir defa seçilip forma bahtı bulamamıştı. Genç golcü, Altınordu’da altyapıda Seçkin U17 Ligi’nde forma giyerken 2019 yılında Adana Demirspor ile oynanan maçta hakemin yanılgılı sonucu kararı kazanılan penaltıyı centilmence bir davranışla dışarıya atarak fair-play mükafatı almıştı.

DHA