Eşref Hamamcıoğlu’ndan Torrent ve Florya açıklaması

Beykozlu

New member
Galatasaray Kulübünde 30 Nisan’da gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel konseyde başkanlık için yarışacak Eşref Hamamcıoğlu, Spor Smart’a açıklamalarda bulundu.

İşte Hamamcıoğlu’nun kelamları..

‘CAMİADA BİRLİKTELİK KAYBOLDU’

Galatasaray genetik pahalarını ve kuruluş kıymetlerini kaybetti. Bunun kararında da topluluktaki beraberlik kayboldu. Galatasaray’ın mali durumu daima meseleydi, bu sorun yeni değil ancak Galatasaray fazlaca büyük bir marka bedeline sahip olduğu için en çok Galatasaray’ın mali aksilikleri konuşuluyor. halbuki öbür kulüplerden farklı değil.

‘RADİKAL KARARLAR ALINMALI’

Artık Galatasaray’da ateşten gömlek giymek için yola çıkıyorum. Birtakım radikal kararlar alınmazsa sonuç değişmeyecek. Genel şuranın kuvvetli dayanağını alacak kuvvetli idare lazım. Galatasaray’ın artık kendi kaynaklarına dönmesinin sağlanması kural. Sportif muvaffakiyetin parayla satın alma periyodunun kapanması lazım. Altyapıya yatırım yapıp sabırlı olunması lazım. Küçülmeden bahsetmiyorum lakin eldeki kaynakların akıllı kullanılması lazım.

‘FLORYA’NIN ORTALAMA BEDELİ: 7 MİLYAR TL’

Galatasaray’ın Florya’dan çıkması ve bunu değerlendirmesi Galatasara’yın kurtuluş reçelerinde birisidir. Hızla bunun yapılması lazım. Birinci yapacağımız iş. Gayrimenkul yatırım iştiraki halinde derhal inşaata başlanması lazım. Buranın 7 milyar TL civarı pahası var. Yarı yarıya yapsanız üçbuçuğu Galatasaray’ın olur.

‘LİSELİ LİSESİZ AYRIMINA KARŞIYIM’

Ben Galatasaray liseliyim. Galatasaray Liseli olmak demek, Galatasaray’ı başkalarından çok sevmek değildir. Kulüp üyesi olarak, laik demokratik, Atatürkçü Cumhuriyet prensiplerine inanıyor ve Galatasaray pahaları için çalışan, Galatasaray lisesinden mezun olmuş bir pahalar silsilesidir. Liseli Lisesiz ayrımına karşıyım fakat Galatasaray Spor Kulübü Galatasaray Lisesi’nde kurulmuştur. Beyaz sayfa açmak lazım, Galatasaray’ın en büyük pahası farklılıklarıdır.

‘UZUN VADEDE TORRENT PLANLARIMIZDA YOK’

Sayın Torrent ve takımı kesinlikle katkıda bulunuyorlar lakin kendisinin kontratını görmeden, bize raporunu vermeden ‘çalışıyoruz çalışmıyoruz’ diyemem. Lakin şunu beyan etmiştim: orta ve uzun vadeli planlarımızda Torrent vizyonunda bir takım yok. Bunun sonucunı ben vermeyeceğim yalnızca onayını vereceğim.