FOMGET, döneme şampiyonluk parolasıyla başlayacak

Beykozlu

New member
Kadın Futbol Üstün Ligi gruplarından Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET’te oyuncular ve teknik grup, dönemi şampiyon tamamlayacaklarına inanıyor.

Yeni dönem öncesi hazırlıklarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda sürdüren ve birinci hafta maçını 16 Ekim’de Bitexen 1207 Antalyaspor’a karşı deplasmanda oynayacak FOMGET grubu, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

FOMGET’in grup kaptanı ulusal futbolcu Sema Polat, kendilerine güvendiklerini belirterek, “Geçen yıl ikinci devre hiç mağlubiyetimiz olmadı fakat şanssızlık ve averajla play-off’a giremedik. Fakat bu sene baştan daima birlikte fazlaca âlâ hazırlandık. Yeni desteklerimiz oldu. Bu sene daha savlı geliyoruz.” dedi.

Kayseri’deki kampta epey âlâ hazırlandıklarını, çabucak sonrasında da Yenikent Osmanlı Stadı’nda her gün idman yaptıklarını aktaran Sema, “Ligimiz A ve B kümelerine ayrıldı. Maksadımız play-off’a kalıp, şampiyon olmak. Bu kolay değil lakin adım adım gayemize gerçek gideceğiz. Şampiyonlar Ligi’ne gittiğimiz vakit da gayemiz ülkemizi ve kulübümüzü en düzgün biçimde temsil etmek.” diye konuştu.

– Ukraynalı futbolcuların kadroya inancı tam

FOMGET’in Ukraynalı futbolcuları Yana Derkach ve Daria Apanashchenko, kadro olarak başarılı bir dönem geçireceklerine inandıklarını aktardı.

Bu dönem grubun yeni transferlerle güçlendirildiğini ve şampiyonluk hedeflediklerini belirten Yana Derkach, “Ülkemde de ulusal grupta oynuyorum. Biliyorsunuz savaş var. Ülkeme gittim ve geçen dönem 4 ay oynayamadım. FOMGET’e savaştan evvel geldim. Bu dönem 7 yabancı oyuncu transfer edildi. Bu sene kadro daha kuvvetli. Şampiyonluk kupasını da Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı da istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Başşehir grubunun Ukraynalı ulusal futbolcularından Daria Apanashchenko ise “Burada oynamaktan fazlaca memnunum. FOMGET’in şampiyon olması için her şeyi yapacağız. Maksadımız Şampiyonlar Ligi’ne de katılmak. Ekipteki Türk oyunculardan ve grubun misafirperverliğinden de epey keyifli oldum.” halinde konuştu.

FOMGET’in bu dönem takımına kattığı Azerbaycanlı Ayşan Ahmedova ise şunları söylemiş oldu:

“Takım epey güzel. Çok kaliteli futbolcu kardeşlerimiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki hafta birinci maçımıza çıkacağız. Bu sene grup olarak hepimiz şampiyon olacağımıza inanıyoruz. İdmanlarımız, hazırlık maçlarımız, hepsi epeyce verimli geçiyor. Maksadımız şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamak.” tabirlerini kullandı.

– Yıldırım: “Bu sene kupayı buraya getireceğiz”

FOMGET’in orta saha oyuncusu Fatoş Yıldırım, Manisa’da sokakta başladığı futbola 15 yıldır devam ettiğini anlatırken, “Turgutlu Belediyesi’nde profesyonel olarak başladım. sonrasındasında 8-9 kulüpte oynadım. FOMGET’te ikinci yılım. bununla birlikte A Ulusal Ekip’te da oynuyorum. Sakatlık süreci geçirdim ve ön çapraz bağ ameliyatı oldum. 8 ay daha sonra alanlara yeniden döndüğüm için memnunum. Maçlara hayli yeterli hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

Geçen yıl averajla play-off cinsini kaçırdıklarının hatırlatılması üzerine Fatoş, “Geçen yıl play-off etabına kalabilseydik, her şey hayli farklı olurdu. Hepsi büyük bir ders oldu. Bu sene o denli bir yanlışa düşmeyeceğiz. Her maça en yeterli biçimde hazırlanıp, tedbirlerimizi alıp, o denli çıkacağız.” dedi.

Lig fikstürü ve kümedeki rakiplerine değinen Fatoş, “Her ekip kuvvetli fakat 4 büyük gruptan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor bizim kümede. Onlar da yeni oluşum ortasında ve savlı ekipler. Biz de hayli iddialıyız. Bu kümede büyük bir kapışma olacak, hak eden kazanacak. Hocalarımız gecesini gündüzüne katıyor. Biz de ekstra idman yaparak epeyce önemli hazırlanıyoruz. Alışılmış ki şampiyon olmayı, kupayı Ankara’ya getirmeyi hayli istiyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi fazlaca yeterli. Kadro olarak güzel adapte olduk. İnşallah meşakkat yaşamayacağız. Bu sene kupayı buraya getireceğiz.” halinde konuştu.

– Teknik takım kendinden emin

FOMGET’in sportif yöneticiliğini üstüne alan Azerbaycanlı spor adamı Siyaset Askarof, 13 yıldır bayan futbolcuları çalıştırdığını belirterek, “Başlayalı 1 ay oldu ve çalışmalarımız hayli yeterli gidiyor. Kayseri’deki kampta epeyce güzel hazırlandık. Geçen yılki ekibi koruyan FOMGET, bu sene de yeterli destekler yaptı. 16 Ekim’de birinci maçımızı Antalya’da kazanarak başlamak istiyoruz. Gayemiz FOMGET’in şampiyon olması. Kadronun amaç koyduğu şey şampiyonluk.” açıklamasında bulundu.

FOMGET Teknik Yöneticisi Fahri Bayraktar ise açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Geçen sene şanssız bir biçimde play-off etabını kaçırdık. Geçen yıldan sakat oyuncularımız da katıldı. Çok uygun transferler yaptık. Bu sene kadro hayli kuvvetli. Azerbaycan’dan yeterli bir stoper olan Ayşan’ı aldık. Ukraynalılar aslına bakarsanız geçen seniçin kadroya renk katmıştı. Çok hoş bir kamp devri geçirdik ve artık hazırız. Bayan futbolunun ismini Ankara’da, Türkiye’de duyurmak istiyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a, bize verdiği takviyeler için teşekkür ederiz. Bu dayanağı boşa çıkarmamak için ‘Ankara’ya bir şampiyonluk yakışır.’ diyoruz.”