Gobert, Draymond’ın eleştirisi için: “Vasat olsaydım, laf atmazlardı!”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Utah Jazz pivotu Rudy Gobert, Golden State Warriors forveti Draymond Green’in eleştirisini “saygı göstergesi” olarak aldığını söylemiş oldu.

Bariz savunma yeteneğine karşın Gobert’i lig genelinde eleştiren oyunculardan biri, geçtiğimiz aylarda Jazz pivotuyla birebir cümlede anılmak istemediğini argüman eden Green olmuştu.

Gobert, Warriors forvetinin geçmişteki bu açıklamasına karşın, kendisiyle şahsen görüştüğünde Warriors forvetinin aslında “kibar ve saygılı” biri olduğunu deklare etti:

“Onun hakkında konuşmayacağım. Onu şahsen her gördüğümde bana kibar ve saygılı davranıyor. Yani birebir kaldığı sürece sorun yok. Podcast’lerde benim hakkımda konuşan yalnızca Draymond değil. Her gece yaptığım şeyleri eleştiren ve bir oyunculuğumu itibarsızlaştırmaya çalışan birfazlaca adam var.

Bunlar da bu işin bir kesimi. Lakin ben bunu her vakit bir hürmet göstergesi olarak kabul ederim. Şayet ortalama bir savunmacı yahut oyuncu olsaydım, kimse benim hakkımda konuşmazdı.”

Gobert bu dönem %71.2 şut isabetiyle 15.5 sayı, 14.8 ribaund ve 1.1 asist ortalamalarına sahip.