Gulbrandsen: “Travma halindeyim, geçmedi”

Beykozlu

New member
Adana Demirspor’un Norveçli futbolcusu Fredrik Gulbrandsen, sarsıntıda yaşadıklarını Norveç’ten TV2’ye anlattı.

Norveçli hamle oyuncusu, “Travmatize ve gerçek üstü bir şey yaşadım. Ben uygunum, tanıdıklarım âlâ lakin aklım daima orada kalanlarda. 14. katta oturuyorum. Öleceğimi sandım. Çok fazla yıkım var.” açıklamasını yaptı.

“AYAĞA KALKMAK İSTEDİM, OLMADI”

“Uykumdaydım ve bir anda sallanmayla uyandım.” diyen Gulbrandsen, “Sallantı başladı ve giderek daha da güçlendi. Yataktan kalkmak üzere hareketlendiğim anda yataktan aşağı düştüm. Ayağa kalkmak istedim lakin bu mümkün değildi. Sarsıntı bittikten daha sonra hayatta kalma içgüdüsüyle hareket ettim. Birkaç kıyafeti süratlice yanıma aldım ve 14 katı aşağı indim. her neyse ki yaşadığım binaya bir şey olmamıştı.” tabirlerini kullandı.

“1 HAFTA MI, NASIL?”

Gulbrandsen, “Türkiye Ligi, maçları 1 haftalığına erteleme sonucu aldı. 1 hafta!!! Zelzelenin vurduğu bölgede bu kadar fazlaca insan hayatı için savaşırken nasıl çıkıp futbol oynayacağız, anlayamıyorum.” dedi.

“TRAVMA HALİNDEYİM, ATLATAMADIM”

Norveçli oyuncu, “Hala zelzelenin tesirini atlatamadım. Travmatize oldum. Bunu söylememin sebebi, karar vericilerin niye kadar fazlaca insanın travma geçirdiğini anlamamış üzere görünmesi. Canlı çıkanlar bile travma yaşıyor.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.