Hasan Çavuşoğlu’ndan Tayfur Bingöl açıklaması!

Beykozlu

New member
Alanyaspor Kulübü Lideri Hasan Çavuşoğlu, amaçlarının birinci 10’a girmek olduğunu söylemiş oldu.

Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde gazetecilere, transferde eksik bölgelerle alakalı çalışmaların sürdüğünü söylemiş oldu.

Transferin kolay iş olmadığını anlatan Çavuşoğlu, “Çok tez de etmiyoruz. Görüşmelerimiz var. Önümüzdeki günlerde inşallah eksik olan bölgelerimize yönelik eksiklerimizi tamamlayacağız.” sözlerini kullandı.

Öncelikli gaye Harika Lig’de devamlılık

Alanyaspor’un geçen yıl Avrupa kupalarına gitmeyi bir puanla kaçırdığını hatırlatan Çavuşoğlu, evvelarinin kulüp olarak Üstün Lig’de devamlılığı sağlamak olduğunu lisana getirdi.

Çavuşoğlu, geçen dönem ligi 5. bitirdiklerini belirterek, “Hep söylemiş olduğim üzere amacımız, ligde birinci 10’un içerisinde en düzgün yerde olmak. Bu gayemiz bu dönem da tıpkı.” diye konuştu.

Futbolu yönetim etmenin ve futbolu sürdürebilir hale getirmenin her sene zorlaştığını anlatan Çavuşoğlu, bunun sebeplerini de mali kriterler, yayın gelirlerinin geriye gitmesi, futbol masraflarının daha epeyce artması ve döviz kurunun artmasına bağladı.

Yalnızca kendilerinin değil bütün kulüplerin işinin zorlaştığını söz eden Çavuşoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Türk futbolunu yönetmek ve sürdürebilir hale getirmekte çok zorlaşıyor. Alanyaspor şu anda Üstün Lig’de. Bu ligde kalması için de Alanyaspor idaresi olarak elimizden gelen uğraşı gösteriyoruz. Bu süreçte de bunu daima birlikte devam ettirmeye çalışacağız.”

Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a transferi konusu

Bir gazetecinin Tayfur Bingöl ile Beşiktaş’ın ilgilendiği ve görüşmelerin ne durumda olduğuna yönelik sorusuna, Çavuşoğlu şöyleki karşılık verdi:

Beşiktaş ile görüşmeler devam etmiyor. Tayfur’un açıklamalarından dolayı kendisiyle de görüştüm. Bilgi edinmeden bu açıklamaların gerçek olmadığını kendisine de söylemiş oldum. Tayfur ile alakalı Emre Kocadağ ile ayaküstü konuşmamız ve daha sonra da bir telefon görüşmemiz oldu. Ciddiyetleri var ise oturulur, konuşulur, transfer gerçekleşir ya da gerçekleşmez. Transfer çalışmaları önemli iştir. Önemli işlerde de önemli olmak lazım. Önemli bir gelişme de yok. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Maç öncesi bunların konuşulmasını gerçek bulmuyorum.

“Kendi alanımızda Beşiktaş’la oynamak bizim için büyük bir gurur”

Çavuşoğlu, VavaCars Fatih Karagümrük’ü yenerek lige galibiyetle başlamanın kendileri için fazlaca kıymetli olduğunun söylemiş oldu.

Ligin 2. haftasında Beşiktaş ile iç alanda oynayacakları maçın değerine değinen Çavuşoğlu, “Maç her iki grup için de sıkıntı olacak. İnşallah yeterli bir maç olur. Önemli bir maç olacak. Kendi alanımızda Beşiktaş’la oynamak bizim için büyük bir gurur. Türkiye liginde dört büyük ekip var. Her kadro bizim gözümüzde büyük kulüptür, büyük topluluktur.” diye konuştu.

Hafta sonu Beşiktaş maçında taraftarların stadı doldurması davetinde da bulunan Çavuşoğlu, futbol karşılaşmalarının taraftarla, seyirciyle hoş olduğunu kelamlarına ekledi.