Hayri Kozak: “Hangi masadayız? Seçim sonucu alın!”

Beykozlu

New member
Galatasaray Divan Heyeti Üyesi Hayri Kozak, Galatasaray Divan Konseyi’nde açıklamalarda bulundu. İşte o kelamlar…

HANGİ MASADAYIZ?

“Çok önemli ve sarsıntılı günler geçiriyoruz. Sevgili liderimizin bir kaç hafta evvel söylemiş olduği bir konuşmayla başlayacağım. ‘Futbolda sıkı idare ilan edilerek her şey denetlenmeli’ diyor liderimiz ‘Masadayız’ diyor ben hangi masada olduğumuzu anlamadım.”

İNŞALLAH DERT OLMAZ

“Takımımız 38 puan eksi 5 averajla 15. sırada. Önümüzde güçlü fikstür var, bu yabana atılmayacak bir konum hala riskteyiz! İnşallah bir külfetimiz olmaz.”

EN BÜYÜK GELİRDEN YOKSUNUZ

“En büyük gelirimiz futbol, futbolun en büyük geliri Avrupa kupaları, demek ki önümüzdeki dönem hayati bir gelirden mahrum kalmış bulunmaktayız.”

26 İLE GENÇLEŞME Mİ OLUR?

“Bugün prestijiyle 14 yabancı 15 yerli olmak üzere 29 topçumuz var. Yaş ortalaması 26 imiş. Gençleşme sonucu alan Galatasaray Kulübü’nün yaş ortalaması 26 olur mu? Bana göre epey genç değil.”

TASARRUF BELİRTİSİ YOK

“Maaş: 487 Milyon TL. Bunlar yalnızca maaş mevcut futbol ekibi takımında. 362 milyon TL bonservis. Bunları toplayınca şu an bizim futbol kadromuzun toplam maliyeti 850 Milyon TL. En ufak bir tasarruf belirtisi yok burada! en çok tasarrufa muhtaçlığımız olan periyotta.”

YUNUS AKGÜN, EMRE AKBABA BİLDİRİSİ

“Yeni transferlerimize süratlice göz atalım. 15 futbolcu transfer ettik bugün. Toplam 950.2 milyon TL taahhüte girmişiz bu oyuncular için. Yaş ortalamaları 24.9 bunların. Yunus Akgün diye bi topçumuz var Muhteşem Lig’in zannediyorum en başarılı futbolcularından, bunu biz geçen dönem verdik, Emre Akbaba’yı da verdik o da mükemmeller yaratıyor.”

SEÇİM KARARI ALIN

“Sayın Lider 26 mart öncesi istifa dilekçenizi vererek bir daha seçime gitme sonucunı lütfen açıklayıp rahatlayınız. Pekala ibra etmeyecek olanlar sizin reçetiniz hazır mı?”