İspanyollar Marcao’ya hayran kaldı!

Beykozlu

New member
Galatasaray’da forma giydiği 4 yıl boyunca taraftarların sevgilisi haline gelen Marcao, yaz transfer periyodunda rekor bonservis ile Sevilla’ya transfer oldu. İspanyol grubunun bonuslarla birlikte 15 milyon avro ödediği Brezilyalının Sevilla mesleği istediği üzere başlamadı.

Julen Lopetegui idaresindeki Sevilla, döneme pek makus başlarken Marcao’nun peşini sakatlıklar bırakmadı. Yıldız savunmacı, transfer olduktan daha sonra yaklaşık 3 ay boyunca formasından uzak kalırken, teknik yönetici değişiminin akabinde birinci 11’deki yerini aldı.

Lopetegui’nin yerine nazaranve gelen Jorge Sampoli, kadrosuyla çıktığı birinci maçta Marcao’ya talih verdi ve savunma oyuncusu taraftarın beğenisini kazandı. Marcao’nun Sevilla ile çıktığı ikinci maç ise Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund’a karşı oldu. 90 dakikası 1-1 sona eren uğraşta 25 yaşındaki stoper, adeta kendisine hayran bıraktı.

Brezilyalı savunmacı, Borussia Dortmund’a karşı 3 top kapma ve 3 uzaklaştırmayla oynadı. İşte Marcao için toplumsal medyada yapılan birtakım yorumlar:

“EN GÜZEL ÜÇLÜDEN BİRİ”

“Sampaoli, en güzel üçlüsünü bulmuş gözüküyor. Carmona, Nianzou ve Marcao. Kendi oyunu için en ülkü olan bu. Şu ana kadar epey uygun bir oyun.”

“YA CARLOS DA OLSAYDI”

“Diego Carlos’un ayrılmadığını ve Marcao ile birlikte savunmada olduğunu hayal edin.”

“SON DERECE İYİ”

“yine tekrar söylüyorum; Marcao son derece düzgün gözüküyor.”

“MARCAO BENİ AFFET”

“Marcao… Senin hakkında söylemiş olduğim her şey için beni affet.”

“EN UYGUN TRANSFER”

“Görünüşe nazaran Marcao bu yaz Sevilla’nın en uygun transferi. Bunu anlamamız için 100 dakika kafiydi.”

“SEVILLA’NIN ONA MUHTAÇLIĞI VARDI”

“Marcao, ekibini tavanını arttırıyor. Sevilla’nın mayıs ayından beri ona muhtaçlığı vardı.”

Bir İspanyol taraftar ise esprili bir tabirle “Marcao dünyanın en düzgün futbolcusu mu?” diye sordu. Bir diğer taraftar, Marcao ve Maldini’yi kıyaslayarak, Brezilyalı futbolcunun daha uygun olduğu öne sürdü. Marcao, Sevilla – Borussia Dortmund maçında 7.3 rating alarak sahanın en âlâ performans gösteren 2. oyuncusu oldu.