İstanbul’da tarihi Liman Han’ın açılışı yapıldı.

Adanali

Member
İSTANBUL (İGFA) – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, birinci vakit içinderda tarihî Liman Han’ın açılışı için düzenlenen merasimde konuşma yaptı.

İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul’da mesleksel eğitim alanındaki en büyük paydaşları olduğunu belirten Bakan Özer, “İstanbul’da mesleksel eğitimi ayağa kaldırırsak Türkiye’yi de ayağa kaldırırız. İstanbul’da hoş uygulamaları eğitimle yaygınlaştırabilirsek bu yaygınlaşan eğitim uygulamalarını Türkiye’nin tüm satıhlarına fazlaca kolay bir biçimde aktarabiliriz. İşte bu niyetle yaklaşık üç yıl evvel meslek eğitiminin güçlendirilmesi konusunda birlikte çıkmış olduğumuz yolda fazlaca kıymetli başarılara imza attık” dedi.

Eğitim ve kültürle alakalı olarak kütüphanelerin yaygınlaşması, kitapların fazlaca kolay bir biçimde erişilebilir olmasının bir ülkenin gelişmişliğinin en kıymetli göstergelerinden biri olduğunu belirten Bakan Özer, Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak 2021 yılında iki ay üzere kısa müddette tüm okullara kütüphane yapmanın memnunluğunu yaşadıklarını söylemiş oldu.

senelerdır okul kütüphanelerine yönelik kitap kampanyaları yapıldığını anımsatan Özer, yıl sonuna kadar kütüphanelerdeki kitap sayısını 140 milyona çıkartacaklarını kaydetti.

İstanbul Ticaret Odası’nın kültür ve sanat mevzularındaki çalışmalarını takdir ettiğini belirten Bakan Özer, İstanbul Ticaret Odası’nın bugün bu biçimdesine nadide yapıtların sergilendiği bir kütüphane, çalışma merkezi, nadide yapıtların sergilendiği bir alan. bir daha stratejik araştırmalarında gerçekleştirebileceği bir merkezin olduğu bir tümleşik yapının açılışında bulunmaktan hayli büyük memnunluk duyuyorum. bu biçimde bir yerin, kültürün inşasıyla ilgili bir merkeze dönüşmesi aslında fazlaca sembolik olarak atılmış değerli bir adım. Kültürle, eğitimle buluşturulan bir yere dönüştürülmesi İstanbul’a yapılan en büyük yatırımlardan biri” diye konuştu.