İstek Kayaalp’e coşkulu karşılama

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarz 130 kilogramda İranlı Amin Mirzazadeh’i yenerek 5’inci defa şampiyon olan İstek Kayaalp, Ankara’da büyük bir coşkuyla karşılandı. Saat 16.00’da Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen karşılama merasimine ASKİ Spor Kulübü’nden yöneticiler, sportmenler, İstek Kayaalp’in ailesi ve epeyce sayıda vatandaş katıldı.

Ulusal güreşçi, bu biçimdesine büyük bir başarıyı ülkesine kazandırmaktan ötürü fazlaca keyifli olduğunu tabir etti. 9 kez mindere çıktığı dünya şampiyonasında 5’inci altın madalyasını elde ettiği için gurur duyduğunu aktaran Kayaalp, “Bu işin başında bir amaç koymuştum, her vakit tepede olmak demiştim. O gayede emin adımlarla ilerliyorum. Birfazlaca zorluklarla karşılaşıyoruz fakat bunu kimse bilmiyor. Sakatlanıyoruz, şampiyonaya son hafta kala sakatlıklar geçiriyoruz fakat bir daha de yılmadan çalışıyoruz. Bunu yalnızca bizler biliyoruz. Bu dünya şampiyonası öncesinde de kahırlar yaşadım lakin yılmadım, idmanlarımı bırakmadım, acıyla da olsa antrenmanlarıma devam ettim. Kendimi vererek bu kelamı yerine getirdim. Bize sunulan imkânların karşılığını vermek en büyük maksadım aslına bakarsan, devletimize en büyük vefam. Allah’a şükürler olsun ülkeme tekrar dünya şampiyonluğu sevinci yaşattım” sözlerini kullandı.

“ÖNÜMDE KENDİM İÇİN SON 4 ŞAMPİYONA VAR”

2024 Olimpiyatları için önünde kısa bir vakit kaldığını belirten Kayaalp, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“O yolda 2 Avrupa şampiyonası, 1 dünya şampiyonası ve 1 de olimpiyat var. Kendim için son 4 şampiyona diyebilirim. Bu 4 şampiyonayı en güzel biçimde atlatıp, daha sonra da huzurlu bir biçimde bu işi bırakmanın vakti geldi. Amaç koyan ve o yolda ilerlemeyi hayli seven bir sporcuyum. 11 yaşımdan bu yana yapıyorum ve tıpkı biçimde istikameti bozmadan son 1,5 senede de yapmak istiyorum. Huzurlu bir biçimde ülkeme en yeterli biçimde hizmet etmiş bir atlet olarak bu işi bırakarak daha sonrasındaki hayatıma bakmak istiyorum.”

Kayaalp, karşılama merasiminin akabinde tıp otobüsüne binerek kent içerisinde kendisini kutlayan vatandaşları selamladı.