Kayseri Büyükşehir’den öğrencilere danışmanlık hizmeti

Adanali

Member
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Öğrenci dostu hizmet anlayışıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılına damga vuracak hizmetleri hayata geçiren Lider Büyükkılıç, üniversite öğrencilerine yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda üniversiteye yeni başlayan öğrencilere danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilirken, öğrencilerin talep ve teklifleri de kayıt altına alınarak anında Büyükşehir’in ilgili ünitelerine iletiliyor.

BÜYÜKŞEHİR İŞÇİSİ YERLEŞKEDE ÖĞRENCİLERLE

Büyükşehir Belediyesi Alo 153 Bağlantı Merkezi ve Beyaz Masa üniteleri Erciyes Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde Taşınabilir Beyaz Masa standında öğrencilere yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmeti başlattı.

‘Kayseri Büyükşehir Gençlerin Yanında’ sloganıyla başlatılan hizmet çerçevesinde üniversiteye yeni başlayan öğrencilere kentin tanıtımı ve imkânları ile ilgili rehberlik ve müşavere hizmeti verilirken, orta sınıf öğrencileri de dâhil tüm öğrencilerin talep ve teklifleri kayıt altına alınıyor. Uygulamada ayrıyeten Büyükşehir’in gençler ve öğrencilere yönelik hizmetleri de tanıtılırken, öğrencilere not defteri, kalem ve Kayseri’nin turizm haritası üzere ikramlar takdim ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin samimi ve güler yüzlü hizmetiyle karşılaşan, Kayseri’ye birinci sefer gelen öğrenciler ve veliler, bu manalı uygulamaya tam not verdi.

“ANADOLU HALKI HER VAKİT BÖYLEDİR”

Şehre Antalya’dan gelen Bekir Sipahi isimli vatandaş, kızının Erciyes Üniversitesi’ni kazandığını belirterek, “Bugün geldik. Okuldaki ilgiden de fazlaca mutluyuz, şuan buradaki ilgiden de fazlaca mutluyuz. KAYMEK’in ilgisinden de fazlaca mutluyuz. Teşekkür ediyoruz. Anadolu halkı her vakit bu biçimdedir. İlgilerine, alakalarına fazlaca teşekkür ederim” dedi.

“ÇAMAŞIRLARIN YIKANMASI ÇOK UYGUN OLMUŞ”

Üniversite öğrencisi Aybüke Sipahi de Büyükşehir’in Çamaşır Yıkama Merkezi hizmetinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Erciyes Üniversitesi’ni kazandım. Çok beğendim. Gelmedilk evvel de hayli araştırmıştım, kursları. Çamaşırların yıkandığını bilmiyordum örneğin, fazlaca düzgün olmuş. Biz öğrencilerin fazlaca büyük meşakkatleri bunlar. Çok memnun olduk. İlgi alaka için epeyce teşekkürler” diye konuştu.

“çok ÂLÂ BİR BELEDİYECİLİK”

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri hakkında bilgi aldıklarını tabir eden Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Mustafa Atanaş ise, “Belediyemizin hizmetleri hakkında bilgi aldık. çok hoş. Kayseri’de beşinci yılımız. Gaziantepliyim ben, geldiğimiz yere kıyasla burasıda çok yeterli bir belediyecilik. Yeni yeni şeyler de oluyor vakit içinde. Teşekkür ederiz” halinde konuştu.

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL”

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Enes Güvenç de belediyenin imkânlarını beğendiklerini söyleyerek, “Gerçekten altyapısı olsun, üstyapısı olsun her şey epeyce hoş. Su yardımı varmış, bunu bilmiyorduk. Çamaşır yardımı varmış. Onları da öğrendik. Belediye için niyetlerimiz hakikaten olumlu” tabirlerini kullandı.

Öğrenciler Atanaş ve Güvenç, “Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyoruz, Memduh Lidere selamlar” dediler.

Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki rehberlik ve müşavere hizmetine 7 Ekim Cuma 2022 mesai bitimine kadar devam edecek.