Kayseri Büyükşehir’den ‘sağlık’lı yatırımlar

Adanali

Member
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe ziyareti kapsamında Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Büyükkılıç, hastanede tedavi bakılırsan Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın annesi Fatma Yılmaz’a ve öteki hastalara geçmiş olsun dileklerini iletip, sıhhat çalışanlarına çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Hastanede sıhhat çalışanı ve hastalarla da sohbet eden Lider Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ ideolojisiyle beşere verilen kıymetin, sıhhat alanında yapılan yatırımların, yüz akı olduğunu belirterek, “Bir tabip olarak, geçmişi bilen bir insan olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın periyodunda ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ ideolojisiyle beşere verilen paha ve sıhhat alanında yapılan yatırımlar, yüz akımız olmuştur” dedi.

Yeni yapılan hastanenin hizmet ortamına dikkat çeken Büyükkılıç, “Sayın Başhekimimizin verdiği bilgilere baktığında, hayran kalmamak elde değil. Tek kişilik odalarda hizmet veriyoruz, beş yıldızlı otel statüsünde hastanede hizmet veriyoruz. Kentimize hizmet etmek, ilçemize hizmet etmek hepimiz için onur. Bizlere bu hizmet fırsatını veren hemşehrilerimize de dua ediyoruz” halinde konuştu.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın hastanede tedavi bakılırsan annesi Fatma Yılmaz ve başka hastaları ziyaret eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Lider Büyükkılıç, “Burada fazlaca kıymetli Bakan Yardımcımız, hemşehrimiz Nazif Yılmaz Bey’in değerli anneleri, Fatma annemizin tedavi gördüğü ortamda onu da ziyaret etmek suretiyle hem hastanemizle ilgili pahalı Başhekimimizden bilgiler aldık tıpkı vakitte bu vesileyle hastalarımızı ziyaret etme fırsatı bulmuş olduk. Bizler de üzerimize düşen bir şey varsa Sayın Başhekimimizin bizlere ileteceği, tabi ki etraf tertibinde yaptıklarımız ortada ancak yapılması gereken bir çalışma varsa ona da biz varız diyoruz” sözlerini kullandı.

Yahyalı, Bünyan, Develi, öteki ilçeler ve Kayseri merkezinde Kent Hastanesi ile beşere, sıhhate yapılan yatırımın tepe yapmış durumda olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“ Kayseri’de ikinci bir Tıp Fakültesi’ni Kayseri’mize armağan etmek suretiyle Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere verdiği kıymeti, Kayseri’ye olan muhabbetini bir defa daha her zamanki üzere kanıtlamıştır. Biz dua ediyoruz, Cenab-ı Allah kendilerinden razı olsun diyoruz. Bu hizmetlere vesile olanlara yalnızca teşekkür edilir, dua edilir. Lakin bunların yanında doktorlarımıza, sıhhat çalışanlarımıza her kademedeki, bir ağabeyleri, bir meslektaşları olarak da ayrıyeten teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun diyorum.”

Hastaneye katkılarından dolayı Lider Büyükkılıç’a teşekkür eden Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Topbaş da “Biz de Sayın Liderimize hastanemize vermiş olduğu katkılardan dolayı tüm Develi halkı ismine ve kendi ismimize hastane başhekimi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.