KİPTAŞ, Nevşehir Hacıbektaş’ta temel attı

Adanali

Member
NEVŞEHİR (İGFA) – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, 16-17-18 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “59. Ulusal 33. Memleketler arası Hacı Bektaş Veli Anma Merasimleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri” için Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine gitmişti.

Hacıbektaş Belediye Lideri Arif Yoldaş Altıok tarafınca ağırlanan heyet, Büyükşehir’in ilçede gerçekleştirdiği kimi projeleri yerinde incelemişti.

Bu projelerden birisi de KİPTAŞ’ın Hacıbektaş’ta yapacağı “KİPTAŞ Mihmandar” isimli toplu konut projesi olmuştu.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, 16 Ağustos 2022’de gerçekleştirilen inceleme seyahatinde, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nu projeyle ilgili bilgilendirmişti.

‘4 kapı 40 makam’ öğretisinden yola çıkılarak tasarlanan projenin temeli; CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba’nın ‘fiziki’, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun ‘çevrimiçi’ iştirakleriyle atıldı.

Ağbaba, hislerini, “2019’dan bu yana, Hacıbektaş yeniden ayağa kalkıyor. Onun ayağa kalkmasında, Hacıbektaş’ın güzelleşmesinde hiç kuşkusuz en çok emeği olan, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu. Ona, huzurlarınızda hayli teşekkür ediyorum” kelamlarıyla lisana getirdi.

Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da, “Hacıbektaş’ı hayli seviyorum. Hacı Bektaş-ı Veli’nin yolunu epeyce seviyorum. Bu hisle ömrümde beslendiğimi oradaki dostlarım, bedelli canlar, kıymetli hemşehrilerim bilsinler; bu manevi topraklara, o hoş coğrafyaya hizmet edebilmenin de onurunu yaşıyorum” sözlerini kullandı.

Yaklaşık 170 milyon TL yatırım kıymetine sahip proje bünyesinde; 65 konut, 10 ticari ünite, toplumsal tesis, 65 araçlık otopark ve kreş olacağı kaydedildi.