Mehmet Altıparmak: “Hakem epeyce kötüydü”

Beykozlu

New member
Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında Gençlerbirliği ile deplasmanda 1-1 birliktee kalan Kocaelispor’un teknik yöneticisi ehmet Altıparmak, maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Kocaelispor Teknik Yöneticisi Mehmet Altıparmak, ligde her puanın altın pahasında olduğu haftalara girildiğini belirterek, “Rakibimiz olan bir kadroyla oynadık, gayemiz burada kazanıp rakibimizle ortadaki bir puan olan farkı kapatıp iki puan öne geçmek istiyorduk.” dedi.

Çalıştıkları her şeyi bilhassa birinci yarının tamamında ikinci yarının da birinci kısımlarında epeyce âlâ uyguladıklarını ve golü de bulduklarını aktaran Altıparmak, “Golden daha sonra konumlarımız var, birinci yarıda yakaladığımız durumlar var. Maçın geneline baktığımızda fazlaca hakettiğimiz bir galibiyet vardı. Rakibin de birkaç tane konumu var lakin evvela iki ekip oyuncularını da tebrik etmek istiyorum. Hakikaten bu kadar makûs bir hakemle oynamak iki grup için de berbattı.” değerlendirmesinde bulundu.

Altıparmak, hakemli ilgili “İşte penaltı ve kırmızı kartlık konumu görmeyen, bizim oyuncumuzun da bana nazaran kırmızı kart görmesi gerekirdi, rakibin kartları var, bizim kartlarımız var. Buna karşın iki kadro oyuncuları da ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bu manada iki grup oyuncularını da tebrik ediyorum.” dedi.

Kendi oyunlarını, bilhassa maçın başında uygulayacakları stratejiyi hayli çalıştıklarını belirten Altıparmak, şu biçimde konuştu:

“Belki hakem penaltı ve kırmızı kartı verebilseydi, maç fazlaca daha farklı olabilirdi. Gölü bulduktan daha sonra bunları daima çalışmıştık lakin bir türlü ikinci golü atamadık. Rakibimizin girdiği durumda natürel sıfırdan kaleye vurması gol olması, futbolun ortasında olan şeyler. Deplasmanda bir puan fazlaca makus değil fakat bilhassa sonlarda yakaladığımız durumları değerlendirebilseydik maçı da kazanabilirdik. Artık bu maçı unutup ulusal maç içinden daha sonra oynayacağımız Denizlispor maçına hazırlanacağız. Oyunumuz fazlaca gelişti inşallah bundan daha sonraki süreçte bu puanları 3 puan olarak hanemize yazdıracağız.”