Mete Gazoz anlattı: “Gelecek senelerda olacak”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Dünya Kupası finalinde bronz madalya kazanan ulusal okçu Mete Gazoz, hoş bir yıl geçirdiğini söylemiş oldu. Tokyo Olimpiyatları’nda elde ettiği şampiyonlukla Türkiye’ye okçulukta birinci olimpiyat madalyasını kazandıran Mete Gazoz, 2022 yılında da kürsüde yer almaya devam etti.

METE GAZOZ İÇİN BAŞARILI BİR YIL

Bu yıl Avrupa Şampiyonası’nda kişiselde üçüncü olan Mete, hem Akdeniz Oyunları birebir vakitte Konya’da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları’nda ferdî ve ekiplerde birer altın, gümüş ve bronz madalya kazandı.

Dünya Kupası’nın Paris ayağında kadro halinde bronz madalya alan Mete, Meksika’daki Dünya Kupası finalindeki başarısıyla kişiselde üçüncülük kürsüsüne çıktı.

2021 YILININ SPORTMENİ OLDU

Geçen yıl Tokyo’da olimpiyat şampiyonu olan Mete, hem de 2021 yılının atleti mükafatına de layık görüldü.
değerlendirmede bulunan ulusal okçu Mete Gazoz, “Dünya Kupası finali ile bu seneyi sonlandırdık. Çok hoş bir sene geçirdiğimi düşünüyorum.” dedi.

Meksika’nın Tlaxcala kentinde yapılan finallerde en uygun atletlerin gayret ettiğine işaret eden Mete, şu tabirleri kullandı:

“Meksika’daki tertip kolay değildi, güç bir turnuvaydı. Zira Dünya Kupası finaline dünyanın en güzel 8 sportmeni katılıyor. Bu 8 atletin ortasında olmak bile bana başka bir memnunluk veriyor. Bu fazlaca argümanlı 8 sportmen içerisinde yinedan kürsüde olmak hoş bir şey. Dünya Kupası finalinde üst üste iki yıldır üçüncü oluyorum. Bu aslında istikrarlı bir muvaffakiyet, hoş bir şey. Gelecek senelerda bunun üstüne koyarak, şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım.”

ERGİN: “SPORCULARIMIZ BÜYÜK MUVAFFAKİYET ELDE ETTİ”

Okçuluk Ulusal Gruplar Teknik Yöneticisi Göktuğ Ergin, Dünya Kupası finali ile ulusal grubun 2022 açık hava dönemini tamamladığını lisana getirerek, “Mete Gazoz Antalya, Fransa’nın Paris, Güney Kore’nin Gwangju ve Kolombiya’nın Medellin kentlerinde düzenlenen Dünya Kupası ayaklarında elde ettiği puanlarla finallerde ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştı. Meksika’nın Tlaxcala kentindeki Dünya Kupası finalinde üçüncü olmayı başaran Mete, 2022 yılında 86. milletlerarası madalyamızı ülkemize kazandırdı.” diye konuştu.

Dönemi pahalandıran Ergin, şunları kaydetti:

“Milli kadrolarımız açısından her kategoride katıldığımız bütün müsabakalarda atletlerimiz büyük bir muvaffakiyet elde etti. 2022 yılında yaptığımız çalışmaları bir adım öteye götürmek, 2023 yılında katılacağımız hem Dünya Kupası ayakları birebir vakitte Dünya Şampiyonası’nda ülkemize olabildiğince fazla madalya kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 21-24 Ekim tarihlerinde ulusal kadrolarımızı 2023 yılı için yenidendan belirleyecek, 7 Kasım’da da 2023 yılı hazırlıklarımızı başlatmış olacağız. Umut ediyorum ki Türk okçuluğu Tokyo’da elde ettiği altın madalya kazanma muvaffakiyetini Paris 2024’te artırarak sürdürecektir.”

Okçuluk Ulusal Ekibi bu dönem memleketler arası tertiplerde 30 altın, 32 gümüş ve 24 bronz olmak üzere 86 madalya kazanma başarısı gösterdi.