Nina Chuba, Berlin'deki Max-Schmeling-Halle'de: BEN, BEN, BEN

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Bu Cuma, Berlin'deki Max Schmeling Hall sahnesini devasa bir perde kaplıyor; üzerinde gecenin başrol oyuncusunun yüzü yazılı. Akşam 8:15'te perde açılıyor ve Nina Chuba, Nina Chuba'ya övgü dolu bir şarkı söylüyor. 25 yaşındaki izleyicisine “Kim hayalleri gerçeğe dönüştürüyor?” diye soruyor. Çoğunlukla kadın olan bir çevre “Nina, Nina, Nina” diye yanıtlıyor. Bu akşamki pek çok parça gibi açılış şarkısı da kendini beğenmişlik ile kendini güçlendirme arasındaki gerilim alanında hareket ediyor.

Şu anda Berlin'de yaşayan Hamburglu, bana düşeni alma hikayesini anlatıyor. Dikkatlerin odağına doğru yürüyüş son yıllarda başladı; Chuba, iki sezon boyunca ARD'nin çocuk dizisi “Pfefferkörner” için dolandırıcıları ve gangsterleri aradı. Müzisyen olarak atılımını 2022'de yaz hitiyle gerçekleştirdi “Yaban Mersini Lillet“. Altı ay sonra, ilk uzun metrajlı filmi “Glas” Alman listelerinde bir numaraya ulaştı. Bugün, Nina Chuba, sözde Z Kuşağı'nın viral ikonlarından biridir. Belki de benmerkezci bir şekilde aktarılan bu peri masalı, Chuba'nın canlı, kaygısız tavrının kendi yaş grubuyla bağdaştırılabilir görünmesi nedeniyle bu kadar iyi karşılanmıştır.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

“Oldukça büyük çörekler pişiriyorum, daha önce hiç kendimi yakmamıştım”: Bunun gibi yüzeysel, etkileyici dizeler söylediğinde bile tuhaf bir şekilde gerçekçi görünüyor. Berlin'de bu Cuma akşamı önümüzdeki yüz dakika boyunca öncelikle saksafon, trompet ve trombonla gökyüzüne kaldırılacak. Üç rüzgar oyuncusu gösteriye ciddi bir duygu katıyor; Nina Chuba geçit törenindeki sesler tütsü gibi.

İdolün kendisi gibi, çoğu yirmili yaşlarının başında olan yüzlerce dinleyici muhtemelen iki örgü örmüştü – şarkılar “Acı biberli mango”, “Cuma” Ve “Eşofman kadife“ Kullanıcılarını mutlulukla doldurun. Z kuşağının bir diğer önemli azizi olan Vincent Waizenegger sahneye çıktığında bu ruh hali coşkuya dönüşüyor. Provinz grubunun solisti ortaya çıktıktan sonra kızlar ve genç kadınlar birbirlerinin inanmayan yüzlerine bakıyorlar. “Bugün artık gitmek istediğimi sanmıyorum”, düet ve çözümdür. Sonunda Chuba “çocuklarını” duyurur. Vücutlarındaki siyah koşu kıyafetleri ve yüzlerindeki maskelerle belirli bir tehlike potansiyeli yaydıkları söyleniyor. Bir düzine kadar insan şarkı için dinleyiciler arasında bir daire oluşturuyor “isyanlar” Bir mosh pit başlatmak – bunlar genel olarak oldukça aile dostu bir akşam için aceleci dakikalardır.

Daha sonra salonda hava kararır, ardından daha ciddi parçalar ve ciddi bir ara bölüm gelir. Bir noktada Nina Chuba kalabalığın ortasında mini bir sahnede duruyor ve tribünlerdeki iki genç kadın birbirlerinin kollarında yatıyor, kulaklarında tünel delikleri var. Onlar öpüşürken Nina Chuba koroda şarkı söylüyor: “Beni kırasın diye cam küpeler takıyorum.Gecenin en büyük alkışını ballad aldı. Berlinli şarkıcı şimdi dinleyicilerine dönüyor.

Nina Chuba: “Odadaki birçok kişinin depresyondan muzdarip olduğunu düşünüyorum”

Bir sonraki şarkıyı kendisi için çok önemli olan biri için yazdı. “Odadaki pek çok insanın depresyondan muzdarip olduğunu düşünüyorum.” 1990'ların sonlarında ve 2000'lerde doğan birçok insan gibi, akıl sağlığı da Chuba'nın kalbine yakın. Kutladıktan sonra ben… o dönüş yapıyor Biz muhtemelen bu noktada. Nina Chuba, zafer alayı gibi bandosuyla sahneye geri dönüyor; Binlerce ve binlerce kişinin alkışları ritmi sağlıyor. Güçlendirme, bu pop konsepti için son zamanlarda kullanılan moda sözcüktür.

“Birinin gerçekten berbat olduğunu düşündüğün zaman biliyor musun? Sorun değil arkadaşlar. Herkesi sevemezsin,” diyor Chuba. Bunu, kahramanın statü sembollerini karşılaştırmaya yönelik eski kültürel tekniği kullandıktan sonra muadilini küçümsediği bir şarkı izliyor. “Senden nefret ediyorum” Chuba'nın repertuarındaki en büyük hitlerden biri ve izleyicilerdeki herkes birinden nefret ediyor gibi görünüyor – çünkü seyirci yüreklerini haykırıyor.

Her zamanki konserinin sonunda mutlu dinleyicilere bir kez daha seslendi: “Size teşekkür etmek istiyorum. Hayalimi gerçekleştirdin.” Gerçekten gözyaşları döküyor gibi görünüyor. Tekrarda artık onu bir zamanlar pop yıldızı yapan şarkı da yer alıyor: “Emlak istiyorum, dolar istiyorum, Marvel gibi uçmak istiyorum“. Geceye Vicky Leandros'un şarkısı hakim olacak “Canlıyı seviyorum” karar verilmiş. Ekip sahneye çıkıyor. Herkes dans ediyor, seyirciler kükrüyor. Nina Chuba dünyayı seviyor ve insanlar onun neoliberal resimli kitaptaki başarı öyküsüne bayılıyor. Onları kim suçlayabilir?