Patrick Vieira’dan Trabzonspor açıklaması

Beykozlu

New member
İngiltere Premier Lig gruplarından Crystal Palace’ın teknik yöneticisi Patrick Vieira, kamp için Antalya’yı tercih etmelerinin gerçek bir karar olduğunu söylemiş oldu.

Patrick Vieira, Antalya’da kamp yaptıkları otelde düzenlediği basın toplantısında, konforlu otel, kaliteli yemek, âlâ düzeydeki tesislerin kamp tercihlerinde belirleyici olduğunu belirtti.

Türk yemeklerinin emsalsiz biçimde eksiksiz lezzette olduğunu söz eden Vieira, “Antalya’daki tesisler, alanlar epeyce yeterli durumda. Gördüğümüz ortamdan etkileniyoruz. Bu üçü bir ortaya geldiğinde, grup olarak kamp yaptığımız otelden şad kalıyoruz. bu biçimde bize yalnızca ekibi en uygun biçimde hazırlamak kalıyor. Antalya’da sıkı bir turnuva bizi bekliyor. Bu maçlarda uygun oyun ve uygun sonuçlar bekliyorum.” diye konuştu.

Dünya Kupası içinde Türkiye’de yaptıkları kampın lige daha hazır olmak ismine kıymetli olduğunu vurgulayan Fransız teknik adam, “Şu an asıl maksadım, oyuncu grubumdan azamî yararlanmak. Biroldukca savaşan oyuncuya sahibiz. Kaliteli ayaklarımız da var. Tutkulu bir kulübüz. Bu ayın sonunda ligde oynayacağımız Fulham maçına hazır çıkmak istiyoruz. daha sonrasında alacağımız istikrarlı sonuçlarla Avrupa kupaları amacına tahminen ulaşabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

“KALBİM FRANSA’DAN YANA FAKAT KOLAY MAÇ OLMAYACAK”

Vieira, 2022 FIFA Dünya Kupası’nda İngiltere ile Fransa’nın çeyrek finalde karşılaşacak olmasıyla ilgili soruya, “Tabii beklentim Fransa’nın tıp atlaması tarafında. İngiltere Ulusal Grubu’nu da epeyce yakından tanıyorum. Fransa epeyce kuvvetli bir rakiple karşılaşacak. Çok büyük yeteneklere sahipler. Onlar da çeşit atlayan taraf olabilir. Ortada bir maç. Kalbim Fransa’dan yana lakin kolay maç olmayacak.” karşılığını verdi.

“TRABZONSPOR UYGUN BİR EKİP”

Antalya’da yarın saat 19.00’da hazırlık maçı yapacakları Trabzonspor’un tutkulu bir taraftara sahip olduğunu bildiklerini de lisana getiren Vieira, bordo-mavililerle karşılaşacakları için memnun olduklarını kelamlarına ekledi.

Grup kaptanı Luka Milivojevic de kamp imkanlarından övgüyle bahsederek, “Antalya’da olağanüstü bir ortam var. Grup olarak her şeye sahibiz. Otel, yemekler, alanlar her şey harika düzeyde. Birinci maça olabildiğince âlâ çıkmak istiyoruz. Dönemin ikinci yarısı şiddetli geçecek. Biz de Antalya’daki turnuvada kuvvetli gruplarla gayret edip, kendimizi test etme noktasında fırsat bulduk. Trabzonspor’un Kızılyıldız ile maçlarını takip etmiştim. Güzel bir takım. Sıkı bir maç olacak.” tabirlerini kullandı.