Pep’den Haaland kelamları: “Pas bekleyen forvetleri sevmem”

Beykozlu

New member
Pep Guardiola, Manchester City’nin yıldız golcüsü Erling Haaland ile ilgili soruları yanıtladı.

Guardiola yaptığı açıklamada, “O olağanüstü bir oyuncu lakin yalnızca bir aydır birlikte çalışıyoruz. Söylememe gerek yok, hepimiz biliyoruz ki inanılmaz bir kazanma açlığı var.” dedi.

Antrenman performansından bahseden Pep, “Beni en epey etkileyen şey onun idmandaki performansı. Erling hayli mütevazi, yalnızca deneyimli oyuncularla değil, genç oyuncularla da epeyce fazla etkileşime giriyor. Futbolcularla epey düzgün anlaşıyor.” formunda konuştu.

“PAS BEKLEYEN FORVETLERİ SEVMEM”

İlk maç performansını da kıymetlendiren tecrübeli çalıştırıcı, “Gol atmanızı sağlayan özellikleri var lakin pas bekleyen forvetleri sevmiyorum. Oyuna dahil olmasını istiyorum. Bence topa sahip olmayı seviyor. Yalnızca Erling değil, öbür tüm oyuncular daha fazla uğraş etmeli.” açıklamasını yaptı.

Guardiola son olarak, “Erling Halaand, Julian Alvarez ve Foden üzere oyuncular çabucak hemen hayli genç. Öğrenecekleri fazlaca şey var. Buraya geldiği zamanki halinden epeyce daha güzel olmasını istiyoruz. Tabi ki 21-22 yaşında fazlaca hazır bir futbolcu görmedik şimdiye kadar. Tahminen Messi vardır yalnızca.” diyerek kelamlarını noktaladı.