PSG liderinden Muhteşem Lig eleştirisi!

Bakec

New member
Paris Saınt-Germain Lideri Nasser Al-Khelaifi, İngiliz yayın kurumu BBC’ye, Harika Lig projesiyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Al-Khelaifi, projenin artık ortadan kalktığını söylerken, Avrupa Muhteşem Ligi projesine katılmayı reddeden Paris Saint-Germaın’in Lideri Nasser Al-Khelaifi, İngiliz yayın kurumu BBC’ye münasebetlerini anlattı…

Projenin en büyük destekçisi, Real Madrid Lideri Florentino Perez ile mevzu hakkında yaptığı görüşmeyi “zorlayıcı” olarak nitelendiren Al-Khelaifi; “İnsanlar Ukrayna’da ölüyor ve yatacak yerleri yok… Biz ise hala Muhteşem Lig’i mi konuşacağız? esasen Harika Ligi destekleyen yalnızca 3 kulüp var ve onlar da bu projenin hayata geçme talihinin olmadığını biliyorlar” dedi.

Projeye dayanak veren kulüplerin istikrarı ve uzun vadeli bir finansal vizyonu olmadığını lisana getiren Al-Khelaifi; “Tabi ki biz de büyük maçları oynamak istiyoruz… Lakin ‘siz küçük kulüpsünüz… Bu yüzden ortamızda yer alamazsınız’ diyemezsiniz… Herkese hürmet duyulan açık bir sistemin kesimi olmalıyız. Harika Lig için 400 milyon euroluk çeki alabilirdim. Beni de davet ettiler. Onlara hayır dedim ve artık beni davet etmediklerini söylüyorlar. Daima ellerinde kontrat olduğunu söylüyorlar. Lakin unuttukları taraftarla ortamızda olan toplumsal mukavele ve temsil ettiğimiz değerlerdir” kelamlarına ekledi.