Rezan Epözdemir’den Fenerbahçe tepkisi!

Beykozlu

New member
Galatasaray’da Burak Elmas periyodunda lider yardımcısı olan, lakin çabucak sonrasında istifa eden Rezan Epözdemir A Spor’da açıklamalarda bulundu.

“BUNLAR BİZİM ZENGİNLİĞİMİZ”

Genel şurada konuşan Epözdemir, “Galatasaray değerli bir kurum. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. 30 milyon taraftarı var, fikri hür, vicdanı hür gelenekten geliyor. Galatasaray’da farklılıklar olur. Bunlar bizim zenginliğimizdir. Galatasaray geleneğine ve kültürüne katkı verir. 120 kişi konuşmak istiyor. Bu sayı hayli fazla. Yorucu bir genel heyet olacak.” kelamlarını kullandı.

“GALATASARAY’A YAKIŞMADI”

Genel heyetin medya kuruluşları için aldığı sonucu yorumlayan Rezan Epözdemir, “Basın mensuplarının alınmaması bence Galatasaray kültürüne yakışmadı. Kabul edilebilir bir yaklaşım olarak görmüyorum. Şayet bir mahremiyet var ise, bu biçimde Galatasaray TV niye canlı yayınlıyor? Bu fazlaca gerçek olmadı. Galatasaray toplumsallaşma sürecine, kültürel kıymetlerine hayli yakışmadı.” diye konuştu.

“FENERBAHÇE İLE PROJELERİ SÖYLEMİYORUM”

Türkiye’de futbol farklı paradigmaları olduğunu söyleyen sarı-kırmızılı eski yönetimci, “Federasyon’un ve hakem yanılgılarının Galatasaray’a karşı yaptıkları niçiniyle bir duruş sergilenmesini istemiştim, bunun olmadığı, ‘sistemi değiştirelim’ kurumsal olalım üzere bir perspektif ortaya kondu. Burası Türkiye, burada futbolun paradigmaları var.” dedi.

Rezan Epözdemir ayrıyeten, “Fenerbahçe genel konsey üyesi olan şahısların lider danışmanı olarak Galatasaray toplantılarına katılıyor olmasını uygun bulmadım. Fenerbahçe ile yapılan projeleri hiç söylemiyorum bile.” değerlendirmesinde bulundu.

“FİKİR AYRILIKLARIMIZ OLDU”

İstifa sonucu için konuşan Epözdemir, “Mevcut idare heyeti üyelerinin evvelki periyotlardan kalan forma satışıyla ilgili lidere gösterdiğim raporlar oldu. Orada fikri ayrılıklarımız oldu.” açıklamasını yaptı.