Semih Kaya 31 yaşında futbolu bıraktı

Beykozlu

New member
Son olarak Galatasaray forması giyen 31 yaşındaki ulusal futbolcu Semih Kaya profesyonel futbol mesleğini noktaladığını duyurdu.

Semih Kaya, toplumsal medya hesabından “Veda zamanı” başlığıyla paylaştığı görüntü ile futbol mesleğini noktaladığını deklare etti.

Merhaba, bugün hayatımın en büyük kararlarından birini sizlere açıklamak için karşınızdayım. ömrümün başrol oyuncusuna, 20 küsur yıllık tutkuma, profesyonel futbol mesleğime veda etme sonucu aldım.” kelamlarıyla başlayan görüntüde Semih Kaya, şu tabirleri kullandı:

yaşamın diğer taraflarında de kendimi görmek, hayatımda yeni bir periyodu başlatmak için; futbolculuk mesleğimi, profesyonel olarak başladığım yerde, Galatasaray’da noktalıyorum. Bergama’da doğdum, Galatasaray’da büyüdüm, Avrupa’da futbol oynadım, kupalar kaldırdım, mükafatlar aldım. ömrümün en değerli anlarını futbolla yaşadım. 16 yaşımdayken sarı-kırmızı formayla A ekipte oynadığım birinci günü, Ali Sami Yen tribünlerinde adımı duyduğum vakit içinderı, Florya’yı hatırlamak bana her vakit güç verecek.

Paylaşımında uzun yıllar ulusal kadro forması giymiş olmaktan dolayı gurur duyduğu da aktaran Semih Kaya, şunları kaydetti:

En hayli da mesleğim boyunca hiç bir rakibime isteyerek ziyan vermediğim için, bedenimin her yerinde iz bırakacak kadar tüm gücümle uğraş ettiğim için fazlaca huzurluyum. Bu seyahatte benim için büyük fedakarlıklar yapan aileme, beni her halimle seven, aldığım her kararda en büyük destekçim olan eşime, mesleğim boyunca yanımda olan menajerime, birebir forma için ter döktüğüm tüm ekip arkadaşlarıma, dostlarıma, hocalarıma, kulüp liderlerimize ve kulüp yöneticilerine, kulüp çalışanlarına, tüm futbolseverlere binlerce sefer teşekkür ederim. Hepiniz hakkınızı helal edin. Hoşça kalın.