Tiago Pinto: Beşiktaş daha yeterli başlar

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Sportin Lizbon’un altyapısından yetişen Pinto, Beşiktaş ‘ın maça daha uygun başlayacağını söylemiş oldu.

SPORTİNG LİZBON HARİKA BİR KOLEKTİF ANLAYIŞA SAHİP

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Pinto, ”Beşiktaş’ın maça daha uygun başlayacağını düşünüyorum. Fakat kim kazanır sorusunu cevaplamak epeyce güç olur. Sporting için lig şampiyonluğu epey daha değerli. Şampiyonlar Ligi’nde deneyimleri fazla değil. Lakin yetenekli oyunculardan konseyi ve burada kazanmak istiyorlar. Çok güzel oyunculara sahipler; fakat bundan daha değerli olan kolektif anlayışa sahip olmaları. Gerçek bir grup oyunu oynuyorlar. Bu da teknik yönetici Ruben Amorim yardımıyla. Amorim’in çalıştırdığı gruplara karşı epey oynadım. Hakikaten eksiksiz bir teknik yönetici. Sporting Lizbon’u harika bir grup hâline getirdi. Beşiktaş, grubu oyununu hayli güzel oynayan bir kadroya karşı oynayacak. Sportin altyapısından yetiştim. Benim için özel bir kulüp. Futbolcu olmamda, kişiliğimin gelişmesinde belirleyici oldu. Ancak ben profesyonelim ve taraftarlık duygusu ile hareket etmiyorum. Yalnızca oynadığım ekipte başarılı olmayı düşünüyorum” dedi.

ANKARAGÜCÜ tekrar MUHTEŞEM LİG’E ÇIKACAK

Ankaragücü olarak emellerinin yine Harika Lig ‘e çıkmak olduğunu belirten Portekizli sol bek, ”Yenilenmiş, lakin kısa müddette oynama alışkanlığı kazanan bir kadro olduk. Bandırma deplasmanında tahminen âlâ oynamadık; ancak sonuç alıyoruz. yine Harika Lig’de olmak için her şeyi yapacağız; her maç için farklı ağırlaşıyoruz. Tek tek maçlara bakıyoruz. Sonunda şampiyon olacağız. Buna inanıyorum” formunda konuştu.