Trafik şuuru her ortamda geliştirilecek

Adanali

Member
ANKARA (İGFA) – Millî Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü içinde “Öğrencilerde Trafik Şuurunun Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Törendeki konuşmasında imzalanan protokolle okulların hayli daha inançlı bir biçimde işlevlerini yerine getirmesi için değerli bir iş birliğinin hayata geçirildiğini belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer “İçişleri Bakanlığımızla, okullarımızın hem içinin hem etrafının inançlı olmasıyla ilgili epeyce kapsamlı iş birliğini senelerdan beri başarılı bir biçimde sürdürüyoruz.” dedi.

Bakan Özer, müfredatta yer alan mecburî trafik güvenliği dersine ek bu eğitimlerle çocukların epey daha şuurlu olacaklarını ve olumlu davranışları pekiştireceklerini söylemiş oldu.

Özer, trafik şuurunun geliştirilmesi için İçişleri Bakanlığı ile uygulamaya konulan taşınabilir trafik eğitim tırları projesinin kısa müddette alanda büyük karşılık bulduğunu, yaklaşık 39 vilayette 25 bine yakın öğrenciye trafik eğitimleri verildiğini söylemiş oldu.

TRT Genel Müdürlüğünün de içerik üretimi manasında Bakanlığa dayanak sağladığına işaret eden Özer, projenin 81 vilayet ve 922 ilçeye süratle yayılacağını kaydetti.