Villarreal’in hocasından Galatasaray kelamları: “Çok âlâ isimler var lakin…”

Bakec

New member
Kulüpler Birliği Vakfı ile LaLiga tarafınca düzenlenen Dostluk Turnuvası’nın son maçında Galatasaray’ı 4-3 mağlup eden İspanya temsilcisi Villarreal’de teknik yönetici Quique Setien, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kendilerini zorladığını söylemiş oldu.
Nef Stadı’nda oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Setien, “Maçın başlarında baskıdan dolayı biraz zorluk yaşadık. Akabinde ileriye atılan toplarla biraz rahatlama yaşadık. Akabinde başarılı olduk. Fenerbahçe ve Galatasaray’la oynadık. İki grubu da daha evvelden tanıyorduk. Bu iki maçın da sıkıntı olacağını biliyorduk. İki ekip da bizi zorladı.” diye konuştu.

“Çok düzgün isimler var ancak…”
Setien, Galatasaray’dan hangi oyuncuları beğendiği istikametindeki bir soruya, “Kendi oyuncularımdan hayli mutluyum. Dünya Kupası devrindeyiz ve fazlaca uygun isimlerin Dünya Kupası’nda olduğunu biliyorum. Çok yeterli isimler var fakat bir isim söylemeye çekiniyorum.” yanıtını verdi.
İspanya’nın 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Fas’a elenmesine de değinen İspanyol teknik adam, “Sonuçtan üzgünüm. Futbol dilekle değil gerçekle sonuç gösteriyor. İspanya’nın yeterli bir grup olduğunu düşünüyorum fakat bu usul turnuvalarda penaltılarla elenmek üzücü oluyor. Bu turnuvada İspanya ve Japonya’yı uygun görmüştüm. Umarım bundan daha sonraki turnuvalarda daha yeterli oluruz.” biçiminde konuştu.