Walid Regragui: “3.’lük onur verici olur”

Beykozlu

New member
Fas Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Walid Regragui, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı üçüncü tamamlamak istediklerini söylemiş oldu.

Regragui, Katar’da düzenlenen turnuvada yarın Hırvatistan ile yapacakları üçüncülük maçından evvel düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hırvatistan’ın 2022 Dünya Kupası’nın en yeterli ekiplerinden biri olduğuna vurgu yapan 47 yaşındaki teknik adam, “Yarın, küme etabında oynadığımız birinci maçtan epeyce farklı olacak. Açık bir müsabaka olacağını düşünüyorum. Ekibime güveniyorum. Alanda en uygun çabayı göstereceğimize inanıyorum.” sözlerini kullandı.

Yarı finalde mağlup olan iki ekip için bu maçın kolay geçmeyeceğini belirten Regragui, “Bizim için her maç değerli. Kazanmayı hedefliyoruz. Dünya üçüncüsü olarak FIFA’daki sıralamamızı yükseltmek istiyoruz. Dünya Kupası’nı üçüncü bitirmemiz olağanüstü bir şey olacak. Ülkemize madalyayla dönmek kusursuz olur. Fas futbolu için daha yeterli bir geleceğin yolunu açmak istiyoruz.” diye konuştu.

Fas Futbol Federasyonunun yarı finalde Fransa ile oynadıkları maçı yöneten Meksikalı hakem Cesar Ramos hakkında FIFA’ya şikayette bulunmasını da kıymetlendiren Walid Regragui, “Doğru ve haklı bir hareket. Lakin bu artık bir şeyi değiştirmez. O maçta bir penaltımız verilmeliydi ve Boufal sarı kart görmemeliydi.” formunda görüş belirtti.